מאגרי סוטרות, כתבים בודהיסטים ו-eBooks

Access to Insight

מאגר שכולל את דרשות הבודהה, כפי שקובצו בקובץ הקדום של הדרשות (Sutta Pitaka) בקנון הפאלי,  מתורגמות לאנגלית (בעיקר ע"י Thanissaro Bhikkhu אך גם ע"י מתרגמים רבים אחרים) ומאמרים שעוסקים ב-Theravada Buddhism.
ספריית האתר מתאפיינת באינדקסים רבים (לפי שמות הסוטרות, נושאים, קבצים, מתרגמים וכיוצ"ב) ובמעברים ישירים המקור הפאלי ותרגומים אלטרנטיבים – כל אלה  הופכים הניווט והחיפוש באתר פשוטים ונוחים.
האתר קיים גם כאפליקציית אנדאוריד ו-ios ואפשר גם להוריד את כל האתר אל המחשב או הטאבלט , ולקרוא בו אוף-ליין (שטח דיסק: 225MB)


 

 Theravada Buddhist Texts

מאגר שכולל את אוסף הדרשות של ארבעה מחמשת הקבצים של סל הדרשות מהקאנון הפאלי, בתרגום מצויין לאנגלית.
המאגר קיים כאפליקציה לאנדרואיד אותה אפשר למצוא בטאבלט או בסמארטפון (ב- Google Play). לחילופין, אפשר להוריד את הדרשות למחשב ולצפות בהן אוף-ליין. (אין אפשרות לצפות במאגר באמצעות דפדוף און-ליין באתר אינטרנט).
כלי חינמי זה נוצר ע"י (Venerable Yuttadhammo ( Sirimangalo International , נזיר בודהיסטי, קנדי במקור, שמתמחה ביצירת כלים דיגיטליים ללימוד הקנון הפאלי. והינו תלמידו של המורה התאילנדי Ajaan Tong Sirimangalo.

.


 

Digital Pali Reader

"קורא הפאלי הדיגיטלי" היא תוספת שפועלת על דפדפן הקוד הפתוח פיירפוקס ( Mozilla Firefox). ההתקנה כוללת הורדה של מאגר הסוטרות והמילונים למחשב שלכם, כך שאין צורך להיות און-ליין כדי לקרוא או לתרגם. "קורא הפאלי הדיגיטלי" מאפשר לעיין בטקסט הפאלי, למצוא בלחיצת כפתור תרגום לכל מילה ומילה, גישה מהירה למילונים: Pali-English, English-Pali, Pali proper names, and Concise Pali Dictionary, ועוד.
כלי חינמי זה נוצר ע"י  (Venerable Yuttadhammo ( Sirimangalo International, נזיר בודהיסטי, קנדי במקור,  שמתמחה ביצירת כלים דיגיטליים ללימוד הקנון הפאלי, והינו תלמידו של המורה התאילנדי Ajaan Tong Sirimangalo.


 

 Pali Canon Online

מאגר שכולל תרגומים לאנגלית של שלושת ה"סלים" (Tipitaka) של הקנון הפאלי.
באתר נכתב כי חלק גדול ממבחר הדרשות המתורגמות הורדו ממנו לאחר תלונה בנוגע לזכויות יוצרים. באותה הזדמנות מובאת שם הערה בנוגע להשקפה בודהיסטית וזכויות יוצרים.


 

Sutta Readings

מבחר דרשות מהקנון הפאלי מוקראות בקול ע"י מורים כמו ג'וזף גולדשטיין, גיא ארמסטרונג, גיל פרונסדל, טהניסרו בהיקהו ואחרים.Sutta Readingsדהמדאנה, ספרות בודהיסטית בעברית – שיחות

לקט מדרשות הבודהה מתורגמות לעברית ע"י שי שוורץ. התרגום מבוסס על התרגום לאנגלית של Maurice Walshe, המקור הפאלי, ותרגומים נוספים לאנגלית.
קובץ השיחות הארוכות (Digha Nikaya): חלק I, חלק II, חלק III
דהמפדה – (Dhammapada)

במזל טוב יצאו שלושה ספרים לאור שכוללים תרגומים רבים שנעשו בשנים האחרונות בעריכה מחודשת, צרו קשר לקבלת הספרים. בקרוב כל הטקסטים של הספרים החדשים יהיו זמינים במלואם באתר קובץ השיחות […]


 

BuddhaNet – eBooks

מאגר גדול של ספרי דהרמה אלקטרוניים מאת כותבים שונים.

BuddhaNet eBooks


 

Urban Dharma – eBooks

מאגר גדול של ספרי דהרמה אלקטרוניים, בהם כותבים כמו: Buddhadasa Bhikkhu,
Bhikkhu Nanamoli, Thanissaro Bhikkhu, Bhikkhu Bodhi, ואחרים.

udlogo


 

WikiVinaya

תרגומים לאנגלית של סל החוקים של הבודהיזם הקדום (Theravada) לנזירים ולנזירות (Vinaya Pitaka)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *