אודות

בחכמת הבודהיזם פגשתי לראשונה ב-1991, במסגרת לימודי פילוסופיה באוניברסיטת ת"א. בהמשך נחשפתי אל עולם המדיטציה בתקופה בה חייתי באוסטרליה. משהו נגע וניגע בי עמוקות.

שאלות של משמעות, של חיים ומוות, קיבלו מילים, קיבלו לגיטימציה. מצאתי עצמי ממשיך לשנים בהן מרכז חיי היו תקופות ארוכות בהן שהיתי בדממה במנזרים ומרכזי מדיטציה בהודו ובמקומות שונים בעולם, לומד את אמנות המדיטציה וחכמת הבודהיזם, צולל אל מצולות עצמי וההוויה. מורים שונים, ממזרח ומערב, הדריכו אותי, ומעל כולם – כריסטופר טיטמוס – היקר והאהוב – אחד החשובים במורי הדהרמה במערב.

הלימוד והתרגול האלה שינו את חיי. הרשות להיות מי שאני. הרשות להבחין בחוסר התוחלת המאפיין כל-כך הרבה סיפורים שמספרים לנו על החיים: מה חשוב בחיים, מה מביא אושר, מה זה אושר בכלל, מלכתחילה…?

נוכחתי לדעת גם כיצד המפגש עם הלימוד והתרגול האלה משנים את חייהם של רבים, רבים אחרים שפגשתי והכרתי מקרוב במהלך השנים.

מאז חזרתי לחיות בישראל, בתחילת שנות האלפיים, אני גם עוסק בלחלוק וללמד את הדרך: במסגרת קורסי מדיטציה, סופישבוע, סדנאות, קבוצות מדיטציה, מיינדפולנס\מודעות קשובה (MBSR), ליווי אישי, תרגום וכתיבה.

בדרך העבודה שלי אני שם דגש על פרשנות רלבנטית לזמננו לחכמה העתיקה, ולנגיעה של הדהרמה בחיים שלנו, כאן ועכשיו.

עוד משהו על עצמי:
אני חי בכפר האקולוגי כליל שבגליל המערבי, יחד עם דסי, זוגתי שהיא דולה, מדריכת הכנה ללידה ומוסיקאית, ושלושת ילדינו.
ב-2007 ייסדנו , אני יחד עם חברות וחברים מכליל, את ביה"ס היסודי האלטרנטיבי שיח, מקום מלא ברוח של חופש, שילדים אוהבים לבוא אליו.

אני מקווה שהחומרים והרוח כאן יתמכו בכולנו בדרך ההתעוררות.

ערן

עם כל שאלה, תגובה או עניין, אתם מוזמנים לפנות אלי:
054-4347477