ליווי אישי

מדיטציה, מיינדפולנס, חכמת החיים של הבודהה – ליווי אישי 

 

יומולדת70 כריסטופרלפעמים נכון יותר, עבור חלק מאיתנו, ללמוד מדיטציה, מיינדפולנס וחכמת החיים של הבודהה במסגרת אינטימית של ליווי אישי או זוגי.

במסגרת המפגשים מתקיים לימוד ותרגול שיטתי של מדיטציה והתבוננות פנימית, לימוד דהרמה ושיחות אודות חייו\ה של התלמיד\ה, האתגרים שניצבים בפניהם, והיישום של חכמת הבודהה אל החיים.

אני מוצא במהלך השנים שבליווי אישי מתפתח הרבה פעמים, בצורה מובהקת יותר, מימד של מה שנהוג לכנות "טיפול", ההנחיה יכולה להיות מדוייקת ומותאמת יותר, ויש בו כר נוח לקירבה. מצד שני, חסרים בו התמיכה והחכמה של הקהילה.

שוב, בסופו של דבר,  אין כאן מסגרת נכונה יותר והבחירה היא שלכם, בהתאם לצרכים, העדפות ונסיבות החיים.

המפגשים מתקיימים, בדרך-כלל, על בסיס שבועי. אורך המפגש: שעה.

מקום המפגש: כליל או חיפה (יש אפשרות גם למפגשים בביתכם, במקומות אחרים בצפון – צרו קשר כדי שנברר ייתכנות) תקופת הליווי משתנה בהתאם לאנשים, ונעה בין 8 מפגשים (המינימום הנדרש להקניית המיומנויות הבסיסיות) לבין שנים.

המפגשים מתאימים לתלמידים חדשים ומנוסים.

הקליקו כאן ליצירת קשר, או התקשרו אלי: 054-4347477

 

 

"מבלי להכיר או להבין, שנים מרגישה שמדיטציה תוכל לשפר את ההוויה שלי. המרדף אחר המשימות ואחר משמעות, היה חזק מן הרצון הזה, עד שגיליתי את הסרטן. מיד לאחר הגילוי (במקביל לטיפולים ברפואה קונבנציונלית), חיפשתי מורה שיאפשר ללמוד לתרגל מדיטציה וייתן תמיכה וליווי. קבלתי המלצה על ערן והתחלנו להיפגש פעם בשבוע. שלוש שנים שערן הוא לי דרך ואור. בקשב, רוך וקבלה מאפשר לי אמונה והתמקדות ברגע הזה. הברור והתיקון שעולים מן התרגול המשותף עם ערן הם חלק חשוב בהשלמה עם מה שיש ובהחלמה. לערן כשוריׁ לב, מחשבה וניסיון בהנחיה, שהופכים את רגעי הלמידה המשותפים אתו ליקרים ונרשמים במהות. " ׁׁׁׁׁׁׁׁ(ענת נוסן)

 

 "אל ערן הגענו דרך האינטרנט, לא צפוי אך גם לא מפתיע. שיחה טלפונית הובילה במהרה לפגישה ראשונה אליה הגענו ללא ציפיות ועם המון התרגשות. הרגשתי כעומדת בתחילתו של מסע שחיכה לי שנים רבות, האיש שלי הצטרף אלי מסיבותיו שלו.
הרושם הראשוני שלי מערן היה המבט בעיניים. ערן הביט בי באופן הכי ישיר שחוויתי עד כה. הרגשתי שהוא רואה את כל נימי נשמתי ומקבל אותי כפי שאני ללא שיפוטיות. עם הזמן למדתי שאכן כך הדבר. יש לערן יכולת מופלאה לראות אנשים כפי שהם באמת, ללא שיפוטיות ולהראות להם את עצמם באופן שהם לא ראו קודם.
ערן לימד אותנו מדיטציה מהי, כלי מדהים שקצרה היריעה מלתאר ובכל מקרה רבים וטובים ממני תיארו באין ספור כתבים. ערן חשף אותנו לרזי הבודהיזם תורת חיים עמוקה המלמדת לחוות את החיים אחרת, אחרת מכל מה שידענו קודם. למדנו להכיר את עצמנו, את החוזקות והחולשות ולאהוב את עצמנו כפי שאנחנו. לא לפחד מהפחד להעריך ולהוקיר כל רגע מחיינו, להכיר ולחוות את עוצמת הרגע הזה – עוצמת החיים.
המסע שהתחלנו עם ערן לפני ארבע שנים, עדיין בעיצומו. במהלכו עברנו שינויים עצומים בחיינו והבחירות שלנו מתבצעות היום באופן אחר. אנחנו מאוד אוהבים את חיינו החדשים. המסע הפך אותנו לאנשים טובים ומיטיבים יותר כלפי עצמנו, כלפי בני זוגנו, ילדינו, משפחתנו, חברינו ובכלל כלפי עולמנו." (יפעת רוטשטיין)

"בכל שיעור ערן רקם איתי, בעדינות המאפיינת אותו, את הדרך, ולימד אותי ערך נוסף בעולם הקסום והחכם הזה של חכמת הבודהיזם. הוא זרם עם התחושות שצפו אצלי, ונתן להם ביטוי בשפה בהירה, וכך למדתי בדרכי שלי, תוך כדי הנחייתו, וטוויתי לי לאט ובבטחה את היכולת לדעת שיש בהישג ידי רפסודות קטנות שיכולות להשאיר אותי צפה בנהר החיים ללא צורך להילחם כדי להגיע לגדה נוחה ובטוחה יותר." (חיה מינץ)

 

"המפגש עם מיינדפולנס ועם ערן התרחש בעקבות חברה שחלתה בסרטן.
במשך שנים חשבתי שתרגול מדיטציה הוא הדבר הנכון עבורי, אך הדבר נדחה שוב ושוב. כעט, זה למעלה משנתיים שאנחנו יושבות, חברתי ואני, עם ערן, פעם בשבועיים על מנת לתרגל בדיבור ומעשה את הדבר.
יחד עם תפיסותיי היהודיות, הקושרות אותי עמוק וחזק לתרבות שזו מביאה עימה ועם עולם הטיפול המערבי אליו אני משתייכת כחלק מתפקידיי, אני מוצאת במיינדפולנס מקום נוסף המחזק ומאתגר את הללו בו זמנית ומסייע לי בחיפוש האישי אחר מקום נכון וטוב יותר עבורי.
שמחה לעין לאוזן וללב שמספקת לי הישיבה בהנחייתו של ערן, יודעת שחיי היום והיכולת שלי להתמודד עימם, צמחה בזכותם." (יהודית מנדלבום)

 

תגובה אחת


 1. שלום רב
  מתעניינת בקורס מיינדפולנס בצפון. גרה בכברי.
  לצערי בימי רביעי אני בלימודים באוניברסיטה. האם מתקיים קורס נוסף ביום אחר.
  בברכה ושבת טובה
  רונית 0556675212

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *