המלצות תלמידים ומטופלים

 המלצות משתתפי\ות תכנית MBSR:

"הקורס היה מעולה, מובנה מעשי, נותן כלים פרקטיים ליום יום ליצור שקט ונינוחות בתוך היום יום.
ערן הוא מורה מעולה!!! הדרך שבה העביר את הקורס היתה מתוך קבלה עצומה, שקט ורכות. היה מדהים לראות איך הוא רואה כל אחת ואחת מהמשתתפות ועונה לצרכים ולקשיים שלה בדיוק מתוך הקשבה ורגישות…. רק שנים של ניסיון, לב גדול ורגישות…. מאפשרים כזה מענה מדויק לכל אדם ולכל סיפור. מורה בחסד !!!" (נעומי בן סימון)
 
"הקורס וכמובן ערן, הביא בצורה חווייתית את נושא המיינדפולנס.הקורס בנוי היטב, בשלבים, בהדרגה ונותן יכולת למידה וחוויה מעמיקה. לערן יכולת הקשבה, זיכרון, התייחסות והכלה של כל אחד מהקבוצה. מאד נהניתי ללמוד סוגים שונים של מדיטציה. מה שעזר לי למצוא את המדיטציה המתאימה לי ברגעים מסוימים.קורס מומלץ מאד. תודה רבה לערן." (ענת זיו)

 "ערן מלמד ומנגיש את תכני הקורס בדרך בה מצאתי חוכמה, פשטות, רכות ונדיבות. ההנחיה והתכנים תרמו להעמקת תרגול המדיטציה כחלק מחיי היומיום שלי. אף שתרגלתי מדיטציה בעבר, נחשפתי לגישה מעמיקה יותר, רכה וידידותית. בעקבות הקורס, אני נזכרת בערנות שבתשומת לב. לנשימה, למקומות הרבים בהם עולה בי שיפוט וביקורתיות, כלפי עצמי, כלפי הסביבה כמו גם כלפי האופן בו אני מתרגלת ומתבוננת. על ידי אימוץ גישה ידידותית להתבוננות, גישה נטולת שיפוטיות ומלאת סקרנות, אני לומדת לתת מקום לעצמי, לגופי, לסביבה. כל רגע הופך למשמעותי ונוכח. ההקשבה מתחדדת. …העמקתי את ההבנה שלי אודות המגבלות שלי, כמו גם החופש האינסופי שכבר נוכח." (טל גדות)

 
"מהפגישה הראשונה התחברתי לכל מה שקרה בחדר. הרגשתי שהגעתי למקום שמתאים לי והיתה בי סקרנות רבה לגביי מה שהולך לקרות. ברור לי שחלק נכבד מהחוויות שהיו מאד מיוחדות עבורי באופן אישי, וכן החיבור לחומר, קשורים לדרך המיוחדת של ערן בהעברת השעורים. הוא התנהל מולנו בהרבה כבוד, נינוחות, רגישות, הקשבה עמוקה והבנה. היתה שם הרבה גמישות, יחד עם גבולות, חוקים, מיקוד והקפדה על לוח זמנים. האוירה בין חבריי הקבוצה היתה טובה ונעימה, ואין לי ספק שאוירה זו הושפעה מההתנהלות של ערן מולנו. יש לציין שהתכנית של הקורס… בנויה בצורה ברורה, בהירה והגיונית. הרגשתי שערן מאד מאמין, וחי את חייו שלו בדרך בה הוא הוביל אותנו. הרגשה זו חיזקה בי את הרגשת האמינות לדרך ולתכני הלמודים. כל אלה יצרו בי הרבה שמחה ומוטיבציה ללמוד ולתרגל. …בורכתי וזכיתי על החלטתי להצטרף לקורס. " (דליה ארז)
 

 
 "הקורס היה עבורי "לחזור הביתה". ללמוד להיות יותר מודעת וערה למכלול הרגשות שעולים ברגע נתון ולקבל אותם. ללמוד לוותר על שפיטה שלי או של אחרים ולהתחבר לקבלה ממקום יותר אותנטי.
התחושה של "לחזור הביתה" נבעה מההלימוד עם ערן, שהוא מורה מדויק, שהפך כל שאלה או קושי להעמקה נוספת,  לא רק ממקום של ידע אלא מתוך חוויה ודרך חיים אישית, תוך הבאת הרבה סבלנות סקרנות חמלה.
צורת הנחיית הקורס ההדרגתית, דפי העזר שהועברו כל מפגש, ושיתוף החוויות מאוד עזרו. בנוסף דפי העזר שהיו מאוד מפורטים בהנחיות ואינפורמציה הרחיבו ועזרו-ועל כל זה תודה!" (אראלה)
 

כאיש טיפול  והולך בדרך הדרמהה מעל כחמש שנים, שמחתי להשתתף בקורס מאורגן ומסודר. הקורס סידר לי בראש מושגים שצפו להם כל השנים, ובנוסף העשיר בכלים יישומיים הן לעבודה אישית והן לעבודה עם מטופלים. תודה ענקית! (עמיקם שוובר עו"ס קליני)י

 

 "My experience in Mindfulness was and continues to be very significant in my life. I do the body scan daily as well as the mountain, rainbow and STOP meditations often. It has become part of my life. Sometimes, when on "automatic", I stop to remind myself and then do one of the meditations… I have integrated the process into my life and truly enjoy it." (Sharon Chai)
 


המלצות תלמידות ומטופלות – ליווי ולימוד אישי:

 

"מבלי להכיר או להבין, שנים מרגישה שמדיטציה תוכל לשפר את ההוויה שלי. המרדף אחר המשימות ואחר משמעות, היה חזק מן הרצון הזה, עד שגיליתי את הסרטן. מיד לאחר הגילוי (במקביל לטיפולים ברפואה קונבנציונלית), חיפשתי מורה שיאפשר ללמוד לתרגל מדיטציה וייתן תמיכה וליווי. קבלתי המלצה על ערן והתחלנו להיפגש פעם בשבוע. שלוש שנים שערן הוא לי דרך ואור. בקשב, רוך וקבלה מאפשר לי אמונה והתמקדות ברגע הזה. הברור והתיקון שעולים מן התרגול המשותף עם ערן הם חלק חשוב בהשלמה עם מה שיש ובהחלמה. לערן כשוריׁ לב, מחשבה וניסיון בהנחיה, שהופכים את רגעי הלמידה המשותפים אתו ליקרים ונרשמים במהות. " ׁׁׁׁׁׁׁׁ(ענת נוסן)

 

 "אל ערן הגענו דרך האינטרנט, לא צפוי אך גם לא מפתיע. שיחה טלפונית הובילה במהרה לפגישה ראשונה אליה הגענו ללא ציפיות ועם המון התרגשות. הרגשתי כעומדת בתחילתו של מסע שחיכה לי שנים רבות, האיש שלי הצטרף אלי מסיבותיו שלו.
הרושם הראשוני שלי מערן היה המבט בעיניים. ערן הביט בי באופן הכי ישיר שחוויתי עד כה. הרגשתי שהוא רואה את כל נימי נשמתי ומקבל אותי כפי שאני ללא שיפוטיות. עם הזמן למדתי שאכן כך הדבר. יש לערן יכולת מופלאה לראות אנשים כפי שהם באמת, ללא שיפוטיות ולהראות להם את עצמם באופן שהם לא ראו קודם.
ערן לימד אותנו מדיטציה מהי, כלי מדהים שקצרה היריעה מלתאר ובכל מקרה רבים וטובים ממני תיארו באין ספור כתבים. ערן חשף אותנו לרזי הבודהיזם תורת חיים עמוקה המלמדת לחוות את החיים אחרת, אחרת מכל מה שידענו קודם. למדנו להכיר את עצמנו, את החוזקות והחולשות ולאהוב את עצמנו כפי שאנחנו. לא לפחד מהפחד להעריך ולהוקיר כל רגע מחיינו, להכיר ולחוות את עוצמת הרגע הזה – עוצמת החיים.
המסע שהתחלנו עם ערן לפני ארבע שנים, עדיין בעיצומו. במהלכו עברנו שינויים עצומים בחיינו והבחירות שלנו מתבצעות היום באופן אחר. אנחנו מאוד אוהבים את חיינו החדשים. המסע הפך אותנו לאנשים טובים ומיטיבים יותר כלפי עצמנו, כלפי בני זוגנו, ילדינו, משפחתנו, חברינו ובכלל כלפי עולמנו." (יפעת רוטשטיין)

"בכל שיעור ערן רקם איתי, בעדינות המאפיינת אותו, את הדרך, ולימד אותי ערך נוסף בעולם הקסום והחכם הזה של חכמת הבודהיזם. הוא זרם עם התחושות שצפו אצלי, ונתן להם ביטוי בשפה בהירה, וכך למדתי בדרכי שלי, תוך כדי הנחייתו, וטוויתי לי לאט ובבטחה את היכולת לדעת שיש בהישג ידי רפסודות קטנות שיכולות להשאיר אותי צפה בנהר החיים ללא צורך להילחם כדי להגיע לגדה נוחה ובטוחה יותר." (חיה מינץ)

 

"המפגש עם מיינדפולנס ועם ערן התרחש בעקבות חברה שחלתה בסרטן.
במשך שנים חשבתי שתרגול מדיטציה הוא הדבר הנכון עבורי, אך הדבר נדחה שוב ושוב. כעט, זה למעלה משנתיים שאנחנו יושבות, חברתי ואני, עם ערן, פעם בשבועיים על מנת לתרגל בדיבור ומעשה את הדבר.
יחד עם תפיסותיי היהודיות, הקושרות אותי עמוק וחזק לתרבות שזו מביאה עימה ועם עולם הטיפול המערבי אליו אני משתייכת כחלק מתפקידיי, אני מוצאת במיינדפולנס מקום נוסף המחזק ומאתגר את הללו בו זמנית ומסייע לי בחיפוש האישי אחר מקום נכון וטוב יותר עבורי.
שמחה לעין לאוזן וללב שמספקת לי הישיבה בהנחייתו של ערן, יודעת שחיי היום והיכולת שלי להתמודד עימם, צמחה בזכותם." (יהודית מנדלבום)

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *