המלצות בוגרי MBSR – התכנית להפחתת סְטְרֶס באמצעות מַיְיְנְדְפוּלְנֶס\מודעות קשובה

"הקורס היה מעולה, מובנה מעשי, נותן כלים פרקטיים ליום יום ליצור שקט ונינוחות בתוך היום יום.
ערן הוא מורה מעולה!!! הדרך שבה העביר את הקורס היתה מתוך קבלה עצומה, שקט ורכות. היה מדהים לראות איך הוא רואה כל אחת ואחת מהמשתתפות ועונה לצרכים ולקשיים שלה בדיוק מתוך הקשבה ורגישות…. רק שנים של ניסיון, לב גדול ורגישות…. מאפשרים כזה מענה מדויק לכל אדם ולכל סיפור. מורה בחסד !!!" (נעומי בן סימון)
 
"הקורס וכמובן ערן, הביא בצורה חווייתית את נושא המיינדפולנס. הקורס בנוי היטב, בשלבים, בהדרגה ונותן יכולת למידה וחוויה מעמיקה. לערן יכולת הקשבה, זיכרון, התייחסות והכלה של כל אחד מהקבוצה. מאד נהניתי ללמוד סוגים שונים של מדיטציה. מה שעזר לי למצוא את המדיטציה המתאימה לי ברגעים מסוימים.קורס מומלץ מאד. תודה רבה לערן." (ענת זיו)

 "ערן מלמד ומנגיש את תכני הקורס בדרך בה מצאתי חוכמה, פשטות, רכות ונדיבות. ההנחיה והתכנים תרמו להעמקת תרגול המדיטציה כחלק מחיי היומיום שלי. אף שתרגלתי מדיטציה בעבר, נחשפתי לגישה מעמיקה יותר, רכה וידידותית. בעקבות הקורס, אני נזכרת בערנות שבתשומת לב. לנשימה, למקומות הרבים בהם עולה בי שיפוט וביקורתיות, כלפי עצמי, כלפי הסביבה כמו גם כלפי האופן בו אני מתרגלת ומתבוננת. על ידי אימוץ גישה ידידותית להתבוננות, גישה נטולת שיפוטיות ומלאת סקרנות, אני לומדת לתת מקום לעצמי, לגופי, לסביבה. כל רגע הופך למשמעותי ונוכח. ההקשבה מתחדדת. …העמקתי את ההבנה שלי אודות המגבלות שלי, כמו גם החופש האינסופי שכבר נוכח." (טל גדות)

 
"מהפגישה הראשונה התחברתי לכל מה שקרה בחדר. הרגשתי שהגעתי למקום שמתאים לי והיתה בי סקרנות רבה לגביי מה שהולך לקרות. ברור לי שחלק נכבד מהחוויות שהיו מאד מיוחדות עבורי באופן אישי, וכן החיבור לחומר, קשורים לדרך המיוחדת של ערן בהעברת השעורים. הוא התנהל מולנו בהרבה כבוד, נינוחות, רגישות, הקשבה עמוקה והבנה. היתה שם הרבה גמישות, יחד עם גבולות, חוקים, מיקוד והקפדה על לוח זמנים. האוירה בין חבריי הקבוצה היתה טובה ונעימה, ואין לי ספק שאוירה זו הושפעה מההתנהלות של ערן מולנו. יש לציין שהתכנית של הקורס… בנויה בצורה ברורה, בהירה והגיונית. הרגשתי שערן מאד מאמין, וחי את חייו שלו בדרך בה הוא הוביל אותנו. הרגשה זו חיזקה בי את הרגשת האמינות לדרך ולתכני הלמודים. כל אלה יצרו בי הרבה שמחה ומוטיבציה ללמוד ולתרגל. …בורכתי וזכיתי על החלטתי להצטרף לקורס. " (דליה ארז)
 

 
 "הקורס היה עבורי "לחזור הביתה". ללמוד להיות יותר מודעת וערה למכלול הרגשות שעולים ברגע נתון ולקבל אותם. ללמוד לוותר על שפיטה שלי או של אחרים ולהתחבר לקבלה ממקום יותר אותנטי.
התחושה של "לחזור הביתה" נבעה מההלימוד עם ערן, שהוא מורה מדויק, שהפך כל שאלה או קושי להעמקה נוספת,  לא רק ממקום של ידע אלא מתוך חוויה ודרך חיים אישית, תוך הבאת הרבה סבלנות סקרנות חמלה.
צורת הנחיית הקורס ההדרגתית, דפי העזר שהועברו כל מפגש, ושיתוף החוויות מאוד עזרו. בנוסף דפי העזר שהיו מאוד מפורטים בהנחיות ואינפורמציה הרחיבו ועזרו-ועל כל זה תודה!" (אראלה)
 

כאיש טיפול  והולך בדרך הדהרמה מעל כחמש שנים, שמחתי להשתתף בקורס מאורגן ומסודר. הקורס סידר לי בראש מושגים שצפו להם כל השנים, ובנוסף העשיר בכלים יישומיים הן לעבודה אישית והן לעבודה עם מטופלים. תודה ענקית! (עמיקם שוובר עו"ס קליני)י

 

 "My experience in Mindfulness was and continues to be very significant in my life. I do the body scan daily as well as the mountain, rainbow and STOP meditations often. It has become part of my life. Sometimes, when on "automatic", I stop to remind myself and then do one of the meditations… I have integrated the process into my life and truly enjoy it." (Sharon Chai)
 
 

2 תגובות


 1. הגעתי לקורס "מיינדפולנס" ללא עבר של ניסיון במדיטציות. הגעתי כדי לקבל כלים למציאת שקט, חיבור ודיוק לעצמי.
  זכיתי לחוויה מהממת.
  בהנחייתו, ערן מהווה מודל לכל התכנים עליהם מדבר. הקורס הועבר עם נוכחות מורגשת, חיבור לרגע הזה, אהבה וקבלה ללא תנאי, הוויה של מיינדפולנס. היה בו מפגש אנושי מרתק ומחמם את הלב.
  ואני הרגשתי שיצאתי עם כלים ממשיים להמשך עשייה בבית של חיבור, דרך נשימה והתבוננות וערנות, לעצמי ולעולם.
  אני מאמינה שיש אמת בעולם הזה ודרכים שונות להגיע אליה.
  זו בהחלט דרך משמעותית ומבורכת- המיינדפולנס- בהנחייתו של ערן, להגיע אליה.
  בברכת דרך ברוכה,
  אורטל

  הגב

 2. הגעתי לתמהוודה ולקורס מיינדפולנס עם ערן בהחלטה של רגע. נתתי לדברים להוביל אותי. לקח לי קצת זמן להתחבר ולהבין לאן ולמה הגעתי. היום, כמה חודשים אחרי שהקורס נגמר, אני עדיין מרגישה את האדוות של המפגשים, עוד ועוד חלקים בתמונה מתחברים להם, בעדינות רבה.
  אני מודה לגורלי הטוב שכך חשף בפני את השביל לתמהוודה, שמהווה עבורי מרחב נקי, מחבר, מפעים, שמרומם ומשקיט את נפשי.
  מודה לגורלי הטוב שהפגיש אותי עם חוכמה וידע שזכיתי לקבל דרך ערן הרפז, מורה דרך צנוע, חכם ומיטיב.
  רותם

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *