חברים לדרך בעולם- מורים ומרכזי מדיטציה

כריסטופר טיטמוס (Christopher Titmuss)
כריסטופר הוא מבכירי מורי הדהרמה במערב. בשנות ה-70 חי כנזיר בודהיסטי בתאילנד ובהודו במשך 6 שנים כתלמידו של אג'הן בודהאדסה . מאז שנות השבעים הוא מנחה ברחבי העולם קורסים של מדיטצית תובנה. כריסטופר הוא ממקימי גאיה האוס באנגליה, היוזם של תכנית להכשרת מתווכי דהרמה באירופה ובישראל ומשתתף פעיל בהליכות למען השלום. סופר ומשורר, מחברם של ספרים רבים, ממיסדי ארגון יעוץ בינלאומי לשלום ברוח הבודהיזם.

סטיבן בצ'לור (Stephen Batchelor)
סטיבן הוא מורה, סופר, חוקר והוגה דעות בודהיסטי עכשווי. בעברו עשה עשר שנים כנזיר במסורות של הבודהיזם הטיבטי והזן בודהיזם, והינו בר-סמכא נודע בתחום, הידוע בעיקר בזכות גישתו החילונית (או האגנוסטית) לבודהיזם. לאחר שעזב את המנזר, חבר לאשתו, מורת הדהרמה הידועה מרטין בצ'לור, ושב למערב, חיבר את רב המכר הבינלאומי "בודהיזם ללא אמונות".

זהר לביא ונתן גלייד - SanghaSeva
זהר היא מורת דהרמה בעמותת תובנה. היא מתרגלת ומלמדת בישראל, אירופה והודו. יחד עם בן-זוגה, נתן גלייד, נמנית זהר על המייסדים של סנגה-סווה שמשלבת בין מדיטציה, דהרמה ופעילות חברתית. סנגה-סווה מקיימת […]

'בית הדהמה' (Dhamma House) שהקים מורה המדיטציה ויוק בביתו שבכפר, סמוך לְלֶה, בירת לדאק, הוא מרכז מדיטציה קטן, המאפשר תרגול שקט בהימלאיה. ויוֶק הוא מורה מדיטציה בינלאומי, יליד ותושב לדאק (המכונה לפעמים "טיבט הקטנה"), אשר בצידה ההודי של ההימלאיה.

קיט' הינו מהמעניינים במורים המערביים של הבודהיזם הטיבטי. מורה ייחודי במינו, סופר ומתרגם שהביא למערב את כתביהם של ענקי רוח טיבטים ואשר מעניק לימוד של מסורת הדזוגצ'ן (השלמות הגדולה). דאומן […]